LUGO - Niemiecka Chemia Mysłowice - Blog > Kapsułki, żele a może tradycyjny proszek? W czym prać?

Kapsułki, żele a może tradycyjny proszek? W czym prać?

Ciągle idziemy do przodu, tworzymy nowe technologie, które mają nam ułatwić życie codzienne. Szukamy nowych rozwiązań, nie tylko ekonomicznych. Chcemy rozwijać się kompleksowo. Niemiecki przemysł chemiczny nie pozostaje w tyle, dopasowując się do typów pralek, ale również dostosowując jakość produktów do wysokich wymagań współczesnego klienta.

Dlaczego niemieckie kapsułki są tak skuteczne?

Na rynku królują trzy gatunki detergentów do prania. Zacznijmy od najnowszych rozwiązań, czyli kapsułek do prania: Vizir, Ariel czy OMO. Jednak w testach konsumenckich prym wiodą te wyprodukowane na rynku niemieckim.

Kapsułki do prania – technologia 3 w 1. Oznacza to, że jedna kapsułka żelu do prania zawiera w sobie skoncentrowany środek piorący, który ma za zadanie usunąć uporczywe zabrudzenia. Kolejna formuła odpowiada za utrzymanie kolorów ubrań, zapobiegając ich szarzeniu, nawet po kilku praniach. Firma Henkel, producent kapsułek Persil, zapewnia, że pranie zachowa świeży zapach nawet do 30 dni. Posiadają one również technologię deep Clean, odpowiedzialną za usuwanie trudnych plam nawet w niskich temperaturach. Najważniejszą zaletą jest łatwość ich używania. Zamiast zostawiać mężowi instrukcję, jakiej ilości proszku czy żelu do prania ma użyć, mówię po prostu: kochanie 1 pranie = 1 kapsułka. Minusem niekiedy bywa cena, jednak w naszym sklepie możecie kupić niemieckie kapsułki do prania, które są gwarancją najwyższej jakości.

Niemiecki żel do prania

W sklepach z niemiecką chemią znajdziesz żele o różnych pojemnościach, od 0,5 do 2,5l z zakrętką, która jednocześnie służy jako dozownik. Występują w różnych kategoriach i podobnie jak proszki są dedykowane różnym tkaninom. Znajdziemy takie, które są przeznaczone do białego, inne do kolorów a dla mniej wymagających, ale ceniących sobie szybkość, wygodę i superczyste pranie – polecam uniwersalny żel Weiser Riese. Ma skondensowaną konsystencję, przez co łatwiej wnika w tkaniny, by usunąć naprawdę silne zabrudzenia oraz ma ogromny wpływ na zwiększenie jego wydajności. Wszystkie niemieckie żele do prania posiadają substancje ułatwiające prasowanie. Czy znajdziemy minusy? Jeśli zdecydujemy się na zakup żelu, np. OMO w rozmiarze XXL, zdecydowanie lepiej zamówić go przez Internet z dostawą kurierską do domu, ponieważ butelka nie należy do najlżejszych. 😊

Dojrzałe kobiety wierzą w moc proszków do prania

Na polskim rynku znajdziemy wiele rodzajów proszków do prania. Jestem wierna przekonaniu, że jeżeli proszek, to tylko ten z Niemiec! Często nasze mamy i bacie nie wierzą ani kapsułkom, ani żelom i jest w tym trochę racji. Dlaczego? Niemieckie gospodynie wiedzą, że tradycyjny proszek do prania, np. Dash, zawiera w swoim składzie aktywne wybielacze, które mają duże znaczenie podczas prania białych tkanin. Dla mnie minusem stosowania proszku są niekiedy białe ślady, świadczące o zbyt niskiej temperaturze prania, w której proszek może się nie rozpuścić. Ale żeby pranie pachniało jak konwalie w babcinym ogródku, możesz użyć płynu do płukania Kuschelweich, który doskonale uzupełni działanie proszku.

A Wy drodzy czytelnicy? Czego używacie? Proszku, żelu czy kapsułek?

Opublikowano