LUGO - Niemiecka Chemia Mysłowice - Blog > Niemieckie odplamiacze – jak wybrać najlepszy?

Niemieckie odplamiacze – jak wybrać najlepszy?

Kto raz wypróbował w życiu codziennym niemiecką chemię, ten do końca zostaje jej wierny. Nikogo nie musimy przekonywać do jakości niemieckich proszków do prania czy odplamiaczy. Nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy cały czas prowadzą badania nad ich skutecznością i jakością.

Dlaczego więc niemieckie odplamiacze są skuteczne?

Ponieważ zawierają specjalnie skonstruowaną formułę rozpuszczającą tłuszcze poprzez mieszankę substancji powierzchniowo czynnych, które osadzają się na plamie i skutecznie oddzielają ją od tkaniny.  

Który odplamiacz zatem wybrać? Dr Beckmann, Frosch, Heitmann czy może Sil?

Odpowiedź jest prosta. Wszystkie są niezwykle skuteczne pod warunkiem, że zastosujemy je zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli zależy Ci na odzyskaniu bieli, wybierz ten, który w swoim składzie będzie miał wybielacz. Polecamy tu dedykowane produkty z serii Dr Beckmann. Jeśli natomiast chcesz usunąć plamy z trawy, czekolady czy wina z tkanin kolorowych, zdecyduj się na ekologicznego Froscha. Jego łagodna formuła oparta jest na solach kwasów owocowych, przez co nie pozostawia odbarwień i nie wybiela tkanin.

Każdy z wyżej wymienionych niemieckich odplamiaczy spełni swoją funkcję, jeśli użyjesz go na świeżą, nie zaschniętą plamę a dopiero po jej wywabieniu przejdziesz do prania zasadniczego.

Powodzenia!

Opublikowano